#
#
#
#

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

2019 02 Košt moravského vína

Košt moravského vína 2019

Na čtvrtém ročníku koštu moravského vína měli příchozí možnost ochutnat vína z vinařství Víno Sýkora z Čejkovic. Letošní ročník připadl na druhý březnový víkend, a to na 9. března 2019.

Ochutnávka se skládala z celkem 16 vzorků bílého, růžového a červeného vína. Vyslechli jsme si povídání o degustovaném víně, ale i o pěstování vinné révy a o různých oceněních jejich vinařství. Mimo jiné i to, že jejich vinařství je spíše rodinným vinařstvím a neřadí se mezi ty velké moravské řetězce. S degustátorem Karlem Hytychem přijely i dvě mladé slečny, jeho dcery, které se postaraly o hladký průběh degustace a rozlévání vzorků.

Kromě vína s sebou přivezl i vynikající štrůdl vyráběný z vinné mouky, rohlíky z listového těsta plněné zelím a klobásou a v neposlední řadě vynikající škvarkovou pomazánku, která byla později i na prodej. Z dalších výrobků vinařství nám pan Hytych nabídl vinný olej, do kterého jsme si mohli namáčet pečivo, vlastní čokoládu s mandlemi, vinný mošt nebo náhražku známé citronky. Ta se vyrábí z nedozrálých kyselých hroznů.

Před ukončením degustace proběhla tombola. Los do ní dostal každý z účastníků ihned u vstupu. Mezi hlavní ceny patřila lahev vína nebo šampaňského. Při poslechu reprodukované hudby, která se nesla v duchu moravských cimbálových skladeb, si účastníci mohli zakoupit víno a další produkty vinařství.

Za kulturní komisi Kateřina Štoudková