2016

2016

Nastavení velikosti písma
Zmenšit písmo o 10%
Zvětšit písmo o 10%

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
◄ ZPĚT NA NABÍDKUZPĚT NA STANDARDNÍ PODOBU STRÁNEK

2016 02 Košt moravského vína s vinařem

V sobotu 20. února 2016 jsme se sešli v kulturním domě nejen na povídání o víně. Přivítali jsme pana Ing. Jana Polehňu, vinaře z malého rodinného vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínkem, který přivezl na košt výběr ze svých vín. Ve vinařství pana Polehni se víno vyrábí šetrně, s co nejmenšími zásahy. Výsledkem jsou malé šarže osobitých vín, která jsou harmonická, svěží, s typickým výrazným aroma.

Dvě hodiny poutavého vyprávění provázené fotoprezentací o vinné révě, zpracování hroznů a produkci vína s ochutnávkou vybraných deseti druhů vín uběhly velmi rychle. Občerstvení v podobě moravských klobás, několika druhů sýrů a neobvyklého výborného chleba s vlašskými ořechy jistě přišlo vhod. Mezi bílými a červenými víny se podávala chutná škvarková pomazánka a chléb.

 

Na závěr si přítomní mohli zakoupit víno i drobné občerstvení a chvíli posedět, popovídat, poslechnout moravské písničky. Z vašich ohlasů bylo vidět, že košt vína v Březové nad Svitavou nebyl špatný nápad. Děkujeme za velmi početnou účast a doufáme, že naše pozvání přijmete i na další akce pořádané kulturní komisí.

 

Za kulturní komisi Jitka Bencová


◄ ZPĚT NA NABÍDKUZPĚT NA STANDARDNÍ PODOBU STRÁNEK